X
تبلیغات
زولا

اطلاعیه سپاه امام صادق(ع) درباره پرونده سوخت قاچاق

اطلاعیه سپاه امام صادق(ع) درباره پرونده سوخت قاچاق

معاونت اطلاعات سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر اطلاعیه ای در رابطه با پرونده جنجالی سوخت قاچاق صادر نمود. متن اطلاعیه بدین شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع عموم مردم شریف و ولایتمدار استان بوشهر می رساند، معاونت اطلاعات سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر براساس رسالت قانونی و شرعی خود و در راستای حفظ و حراست از منافع ملی و حقوق حقه مردم ، در پی دریافت گزارشات مردمی در تاریخ 12/6/89 و همزمان با شب های مبارک لیالی قدر با همکاری منطقه دوم دریایی سپاه پاسداران بوشهر و اخذ مجوزهای لازم از دادستانی محترم بوشهر اقدام به توقیف کشتی حامل سوخت قاچاق به میزان دو میلیون و دویست هزار لیتر نمود که پس از طی  مراحل بررسی و تحقیقات ، پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.
لذا در همین راستا و جهت  تنویر افکار عمومی به گوشه ای از اقدامات صورت گرفته در ذیل اشاره خواهد شد.

1)    کشتی حامل سوخت قاچاق متعلق به شرکت "پرنده آبی جهان" مستقر در منطقه ویژه اقتصادی بوشهر بوده که مدیرعاملی آن را شخصی به نام آقای هومن پروین بر عهده داشته و به اصطلاح در زمینه حمل ونقل و ترانزیت ضایعات نفتی (روغن سوخته) فعالیت می نموده که در پوشش همین کار اقدام به قاچاق سوخت از قبیل گازوئیل و بنزین می نموده است.

2)    پس از توقیف کشتی حامل سوخت و بررسی ونمونه برداری متعدد از محموله قاچاق معلوم شد که سوخت موجود در کشتی گازوئیل و از محل سوخت سهمیه ای مردمی (سوبسیدار) بوده است. 
3)     سوخت قاچاق توسط شرکتی به نام "صنایع و پالایش زاگرس" مستقر در بندر ماهشهر استان خوزستان (که از این شرکت هم یک محموله سوخت قاچاق به مقدار هفت هزار لیتر توسط سپاه استان خوزستان کشف شد)،جمع آوری می شده که پس از انتقال به بوشهر توسط شرکت پرنده آبی جهان به کشورهای حوزه خلیج فارس بخصوص کشور امارات قاچاق می شده است.
4)    پس از دستگیری و در زمان تکمیل پرونده عاملین و دست اندرکاران ، شرکت پرنده آبی با دخالت و اعمال نفوذ در روند قانونی پروند سعی در آزاد سازی و رفع توقیف از کشتی را داشتند که وقتی موفق به این کار نمی شوند در حرکتی ناشیانه اقدام به اخراج 170 نفر از کارگران این شرکت می نمایند تا با راه اندازی تجمع و تحصن در مقابل ادارات و نهادهای استان و اعمال فشار به مسئولین ، ضمن اخلال در روند قانونی پرونده ،حداکثر تخفیف را در مجازات احتمالی بگیرند.

5)    سرانجام با دستگیری چند نفر از مسئولین اصلی شرکت توسط معاونت اطلاعات سپاه امام صادق(ع)که اقدام به فرار نموده بودند و اسناد و مدارک بدست آمده و اعترافات متهمین ، معلوم شد که این شرکت اولین بار نیست که اقدام به این عمل می نموده است بلکه از سال 86 تا کنون و به خصوص در شش ماهه اول سال 89 نزدیک به بیش از 75 هزار تن سوخت سوبسیدار- معادل نهصد میلیون لیتر( 000/000/900 ) - را با سند سازی و کم اظهاری در محموله ها قاچاق نموده است.

6)    پس از تکمیل پرونده و اعلام جرم توسط گمرک استان بر علیه شرکت پرنده آبی، پرونده در مراجع قضایی استان طرح و کیفرخواست آن از طرف دادسرای عمومی و انقلاب صادر و هم اینک در مرحله صدور رأی نهایی توسط قاضی محترم پرونده قرار دارد.    

به گزارش دانشجو نیوز در پایان این اطلاعیه آمده است از مردم بصیر و مؤمن استان بوشهر که ما را در این امر خطیر یاری نمودند و همچنین مجموعه محترم دادگستری استان که حامی و پشتیبان ما در تمامی مراحل کار بودند کمال تشکر و امتنان را داشته  و به مردم عزیزمان اطمینان داده می شود که فرزندان انقلابی شما در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن هوشیاری و بیداری کامل ، مثل همیشه آماده اند  تا هرگونه تعرض و تجاوزی به حقوق شان را توسط هر خائن و گردنکشی ، در هر لباس و موقعیتی که باشد را در نطفه خفه کنند و خناسان را به پای میز محاکمه و قانون کشانده تا برای سایرین درس عبرت گردد.   


"وسیعلم الذین ظلموا ای منقلبن ینقلبون "

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد