آغاز دور دوم آبیاری 1.3 میلیون اصله نخل در آبپخش

سه‌شنبه 13 تیر‌ماه سال 1391

http://www.pic.iran-forum.ir/images/15uoi5g46x1udnbq7.jpg

به گزارش پایگاه خبری ندای آبپخش سید مهدی موسوی در نشست مسئولان اظهار داشت: شهرستان دشتستان یکی از مستعدترین نقاط استان بوشهر در عرصه کشاورزی است و تلاش برای توسعه کشاورزی این شهرستان از اهم مسائلی است که تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان باید به آن توجه داشته باشند.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهشکی استان بوشهر خاطر نشان کرد: توسعه زیرساخت‌های آبیاری از مهم‌ترین مسائلی است که در توسعه کشاورزی مؤثر خواهد بود و شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر تمام توان خود را به منظور توسعه زیرساخت‌های آبیاری به کار گرفته است.

موسوی بیان داشت: در راستای توسعه عمرانی شبکه‌های آبیاری و زهشکی شهرستان دشتستان شاهد پوشش بتنی کانال‌های آبیاری در این شهرستان بوده‌ایم و این امر در کیفیت‌‌بخشی به فرآیند آبیاری و جلوگیری از هدررفت منابع ارزشمند آبی بسیار مؤثر است.

وی لایروبی کانال‌های آبیاری را از دیگر خدمات ارائه شده توسط شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهکشی استان بوشهر عنوان کرد و اضافه کرد: لایروب‌های کانال‌های آبیاری از مسائل مهمی است که به منظور توسعه خدمات به کشاورزان شاهد آن بوده‌ایم و این امر در تسریع روند آبیاری و افزایش راندمان انتقال آب مؤثر است.

این مسئول با اشاره به انجام لایروبی صنعتی کانال‌های آبیاری استان بوشهر تصریح کرد: لایروبی کانال‌های آبیاری به شکل صنعتی به وسیله بیل مکانیکی صورت می‌پذیرد و در نقاط صعب‌العبور لایروبی به صورت دستی با بهره‌گیری از نیروی انسانی انجام می‌شود.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهشکی استان بوشهر با اشاره به آغاز دور دوم آبیاری تابستانه نخیلات منطقه آبپخش شهرستان دشتستان گفت: از امروز شاهد آبیاری دور دوم آبیاری نخیلات منطقه آبپخش بوده‌ایم و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت کشاورزان به کار خواهیم گرفت.

موسوی یادآور شد: دور اول آبیاری تابستانه نخیلات منطقه آبپخش از نیمه اردیبهشت ماه آغاز شده و روز گذشته شاهد پایان دور اول آبیاری نخیلات منطقه آبپخش بودیم.

وی متذکر شد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های مدون شرکت بهره‌برداری از شبکه‌های آبیاری و زهشکی استان بوشهر دور سوم آبیاری نخیلات در سال جاری پس از برداشت محصول نخیلات آبپخش صورت می‌پذیرد.

این مسئول با بیان اینکه در دور اول آبپخش 1.3 میلیون اصله نخل در آبپخش آبیاری شدند اذعان داشت: در دور دوم نیز همین تعداد نخیلات در مناطق مختلف آبیاری می‌شوند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد