X
تبلیغات
زولا

سرانه مطالعه کتاب در کشور 18 دقیقه، مطبوعات 40 دقیقه

مدیر کل مطبوعات داخلی وزارت ارشاد در بوشهر| سرانه مطالعه کتاب در کشور 18 دقیقه، مطبوعات 40 دقیقه

ندای آبپخش: مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حال حاضر هر ایرانی در هر روز به طور متوسط بین 14 تا 18 دقیقه کتاب مطالعه می‌کند در حالی که این میزان برای مطبوعات و نشریات 40 دقیقه است.

به گزارش "ندای آبپخش" سیداحسان قاضی‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه مطبوعات استانی و محلی تا پیش از سال 84 در کل کشور هزار و 500 نشریه وجود داشته که این میزان در حال حاضر به 3 هزار و 300 نشریه رسیده است.

وی افزود: تا پیش از روی کار آمدن دولت نهم فقط در 5 استان روزنامه منتشر می‌شد که این آمار در دولت‌های نهم و دهم به 26 استان رسید.

مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به افزایش تعداد خبرگزاری‌ها در سطح کشور تصریح کرد: ‌در سال‌های قبل از 84 و تا پیش روی کار آمدن دولت ‌احمدی‌نژاد تعداد خبرگزاری‌های رسمی کشور، دو خبرگزاری بوده که با حمایت‌های دولت، هم اکنون 18 خبرگزاری فعال در کشور مشغول به اطلاع‌رسانی هستند.

قاضی‌زاده ادامه داد: آمارها بیانگر اهتمام دولت بر رشد فعالیت‌های رسانه‌ای، شبکه‌های اطلاع‌رسانی و گردش آزاد اطلاعات و همچنین رونق مطبوعات است.
وی سیاست کلی هیئت نظارت بر مطبوعات را اولویت در بررسی پرونده‌های متقاضیان راه‌اندازی نشریات استانی عنوان کرد.

مدیرکل امور مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نباید رشد فرهنگی را فقط مختص به شهرهای بزرگ کرد اظهار داشت: باید کاری کنیم تا ضریب نفوذ نشریات به تمام شهرهای کشور حتی در دورترین و محروم‌ترین مناطق نیز تسری یابد.

قاضی‌زاده با اشاره به نظرسنجی‌های مختلف افزود: ‌مطبوعات به نسبت کتاب از وضعیت بهتری برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هر ایرانی در هر روز به طور متوسط بین 14 تا 18 دقیقه کتاب مطالعه می‌کند در حالی که این میزان برای مطبوعات و نشریات 40 دقیقه است.

قاضی‌ز‌اده بیان داشت: سیاست دولت بر تکثر و تنوع مطبوعات برای افزایش ضریب نفوذ آن‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها به‌ویژه مناطق محروم کشور است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد