اندوخته پارس جنوبی برای کشور

دیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی گفت: بیش از 5 ‌هزار میلیارد دلار ثروت ملی کشور در پارس جنوبی نهفته است.


به گزارش فارس، موسی سوری چهارشنبه ‌شب در نشست هماهنگی ستاد برگزاری "همایش توسعه پایدار یکپارچه و دانایی‌محور " در سالن اجتماعات منطقه ویژه اظهار داشت: پارس جنوبی نگین ارزشمند صنعت نفت است و باید استفاده بهینه را از ظرفیت منطقه ببریم.

وی افزود: در چند سال اخیر تعامل نزدیکی بین منطقه پارس جنوبی با مراکز علمی و دانشگاهی برقرار شده و تمام سعی و تلاش خود را برای حفظ این تعامل به کار بسته‌ایم.

مدیر عامل پارس جنوبی خاطرنشان کرد: تمام مراکز صنعتی و اقتصادی برای رشد و توسعه باید با مراکز علمی و دانشگاهی و بویژه مراکز پژوهشی ارتباط نزدیکی داشته باشند و برگزاری این همایش گام ارزنده‌ای در این راستاست.

سوری اظهار داشت: نتیجه همایش دانایی‌محور در آینده نزدیک مشخص می‌شود و بدون تردید این همایش می‌تواند سکوی پرتابی برای پارس جنوبی باشد.

وی ابراز داشت: همه باید در توسعه پارس جنوبی مشارکت کنیم و در واقع تحقق آینده آرمانی منطقه ویژه پارس در گرو مشارکت همه‌جانبه نخبگان و بسیج ملی تمام نهادهای فکری، علمی و اجرایی کشور است.

مدیر عامل پارس جنوبی با بیان اینکه دومین همایش توسعه پایدار منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برای ترسیم آینده آرمانی برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در این همایش که در اولویت اهداف مهم سازمان منطقه ویژه قرار گرفته است باید زمینه و فضای مناسب برای ورود و حضور فعال تمام نخبگان و صاحب‌نظران کشور فراهم کرد تا تمرکز فکری و اجرایی کشور متوجه اهمیت نقش پارس جنوبی در اقتصاد و توسعه زیرساخت‌های استانی و ملی محقق شود.

سوری تصریح کرد: بیش از 5 هزار میلیارد دلار ثروت ملی کشور در پارس جنوبی نهفته است و این یعنی حدود 50 درصد منابع اقتصادی کشور را می‌توان از این منطقه تامین کرد و در واقع ضروری است که فضای اجرا و پشتیبانی از استخراج و تولید را بیش از پیش مهیا کنیم.

وی اضافه کرد: هدف اصلی ما باید طراحی آینده آرمانی عسلویه باشد و باید با برگزاری این همایش، ضمن رفع چالش‌های پیش روی توسعه کشور در حوزه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، آینده مطلوب این منطقه را ترسیم کنیم.

این مقام مسئول گفت: همواره چرخ توسعه کشور با بسیج ملی تمام نیروهای متعهد و متخصص انجام شده و در منطقه ویژه پارس جنوبی نیز باید بسیج ملی با مشارکت همه دانشگاه‌ها و مراکز پیشتاز علمی کشور محقق شود.

سوری ادامه داد: آینده صنعت نفت با برگزاری این همایش ارزشمند تامین می‌شود و باید زمینه برگزاری مناسب و بهینه این همایش فراهم شود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد